Podcast: Teenage-mål og presset program

Af Martin Davidsen
4. april 2022

OB tog søndag eftermiddag første sejr i 2022, da FC Nordsjælland blev besejret med møje og besvær og med cifrene 2-1 på to mål af Jakob Breum. Dermed har OB nu 24 point efter 23 kampe og ligger nummer ni med syv point til Vejle under nedrykningsstregen og seks point til Viborg på syvendepladsen. Og forude venter et travlt kampprogram med 10 kampe på 35 dage. Der er derfor rigeligt at tale om i denne udgave af Stemmer Fra Ådalens podcast.

Ved mikrofonerne er Morten Ohm, Asser Vittrup Nielsen og Frederik Hestbjerg. Vært er Martin Davidsen.

Udsendelsen er bragt i samarbejde med Albani, der har været fast partner hos Stemmer Fra Ådalen siden sommeren 2018. Påsken står lige for døren, og vi vil derfor gerne anbefale den nye Godt Bryg Påskebryg, der er på gaden nu. Tjek Albanis webshop ud her.

Partner hos Stemmer Fra Ådalen resten  af forårssæsonen er ligeledes Energi Fyn, der er kommet med ombord i SFÅ-universet igen. Energi Fyn er også initiativtager til konceptet FynskSupport, hvor man kan støtte sin lokale idrætsklub gennem sin el- og naturgasaftale hos Energi Fyn. Hver gang man tænder for strømmen eller varmen fra sit gasfyr, går der penge til den lokale klub og dermed udvikling af den næste OB-spiller. Læs mere om FynskSupport her. 

Udendelsen rummer også et sponsoreret element fra Bulesmart – den fynske virksomhed, der fikser din Bilka-bule for en tusse. Find Bulesmart på Facebook lige her. 

Man kan støtte Stemmer Fra Ådalens arbejde ved at tegne et frivilligt abonnement via websitet 10er.dk. Klik her for at støtte Stemmer Fra Ådalen. Inde på Stemmer Fra Ådalens webshop er det også stadig muligt at købe både plakater, t-shirts, bøger og kopper. Besøg Stemmer Fra Ådalens webshop her.

Stemmer Fra Ådalens jingler er lavet af Mads Julius Dyrst.

Find podcasten i din foretrukne podcast-app eller via nedenstående link:

Vil du være samarbejdspartner eller annoncør hos
Stemmer fra Ådalen?